Antalya’da Büyük İhale: Vakıflar Bölge Müdürlüğü İki Değerli Taşınmazı Kat Karşılığı İnşaata Açtı

Tekin Uğurlu Haber | Son Dakika
00:38
PAYLAŞ :
5GÖRÜNTÜLENME
Antalya’da Büyük İhale: Vakıflar Bölge Müdürlüğü İki Değerli Taşınmazı Kat Karşılığı İnşaata Açtı

Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Muratpaşa’da iki büyük vakıf arazisini kat karşılığı inşaat ihalelerine açtı. Toplam tahmini değer 87 milyon TL’yi aşan bu ihaleler, Etiler ve Kızılarık mahallelerinde yeni konut projelerini hayata geçirmeyi hedefliyor.

Antalya’da gayrimenkul ve inşaat sektörünü canlandıracak iki önemli ihale ilanı Resmî Gazete’de yayımlandı. Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Muratpaşa’nın en prestijli semtlerinden birinde iki ayrı vakıf arazisini “Kat Karşılığı İnşaat Yapım İşi” çerçevesinde ihale sürecine soktu. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35‑a maddesine göre “Kapalı Teklif Usulü” ile yürütülecek bu ihalelerin toplam tahmini değeri 87 milyon TL’nin üzerine çıkıyor.

İhale kapsamındaki araziler, Muratpaşa’ya bağlı Etiler ve Kızılarık mahallelerinde konumlanıyor; her iki parsel de konut projesi inşasına elverişli.

ETİLER MAHALLESİ’NDEN METRUK YAPI KALDIRILIP YENİ KONUT PROJESİ YAPILACAK

İlk ihraç edilen taşınmaz, Etiler Mahallesi 846. Sokak’taki 2304 ada 3 parselde, 355 m² yüzölçümüne sahip bir arsa. Mevcut eski yapı yıkılarak yerine kat karşılığı konut inşa edilecek.

  • Tahmini Değer: 20.225.000 TL

  • Geçici Teminat: 606.750 TL

  • Asgari Pay Şartı: Mimari avan projeye göre Bodrum Kat 1, Zemin Kat 3, 1. Kat 4 ve 5 numaralı dört bağımsız bölüm; ayrıca 5.000 TL nakit tutarın vakfa ödenmesi.

  • İhale Tarihi ve Saati: 29 Eylül 2026 / 14:30

KIZILARIK MAHALLESİ’NDE PARSELLER TEVHİT EDİLEREK CİDDİ YATIRIM YAPILACAK

İkinci taşınmaz, Kızılarık Mahallesi 2810. Sokak’taki 6533 ada 4 ve 5 numaralı parsellerde, toplam 942 m²’lik bir alana yayılıyor. Parseller tek bir arsaya dönüştürülerek kat karşılığı inşaat projesi hayata geçirilecek.

  • Tahmini Değer: 66.860.000 TL

  • Geçici Teminat: 2.005.800 TL

  • Asgari Pay Şartı: Mimari avan projeye göre A1 blokta 2,5,6,7,8; A2 blokta 1,5,6,7,8 numaralı toplam 10 bağımsız bölüm; ayrıca 3.000.000 TL nakit tutarın vakfa ödenmesi.

  • İhale Tarihi ve Saati: 30 Eylül 2026 / 14:30

BAŞVURU KOŞULLARI VE GEREKLİ BELGELER

İhaleye katılmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler, tekliflerini belirtilen tarih ve saate kadar Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü İhale Komisyonu Başkanlığı’na sıra numaralı alındı karşılığında teslim etmeli.

Gerekli belgeler arasında;

  • İlgili meslek/ticaret odası kayıt belgesi,

  • Noter onaylı imza sirküleri/beyannamesi,

  • Tahmini değerinin %10’una kadar banka referans mektubu,

  • Tahmini değerinin en az %50’sine tekabül eden yapı müteahhitliği deneyim ve yetki belgeleri,

  • Vergi ve SGK borcu bulunmadığına dair güncel belgeler,

  • Terör örgütleriyle ilişki bulunmadığını gösteren taahhütname ve yer görme formu.

İhale dosyaları, 5.000 TL karşılığında Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü Yatırım ve Emlak Şubesi’nden temin edilebilir. İhaleler, Sinan Mahallesi Atatürk Caddesi’nde bulunan Vakıf İşhanı’ndaki toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Haber Kaynağı: Haber Merkezi

EDİTÖR|04.09.202600:38

Bilge Adam

HİSSET

BU HABER SENİ NASIL HİSSETTİRDİ?

CANLI
OKUR ETKİLEŞİMİ

HABER YORUMLARI (0)

Fikrinizi Paylaşın

Güvenlik · = ?

Doğru sonuca dokunun — yazmanıza gerek yok.

SON YORUMLAR

TrendOkuma